Home Forum 3D News://3D                          Nowości Książki Imprezy Konkursy Galerie Praca Gdzie kupić Korzystamy z cookies, więcej informacji »
                                                                                                                                       
Nowości
Konkursy
Imprezy
3D Ring
Galerie
Książki
Publikacje
Forum 3D
News://3D
Programy
Modele
Linki
www.cad.pl
Praca
Gdzie kupić
Reklama
Redakcja

 

[dodaj news]

 

Szukaj:


 

Wtyczka InstantCAD

Naukowcy z MIT i Uniwersytetu Columbia opracowali narzędzie umożliwiające interaktywną edycję, ulepszanie i optymalizowanie modeli CAD w intuicyjny sposób. Rozwiązanie ma postać pluginu, dzięki czemu można je wykorzystać w połączeniu z dostępnym oprogramowaniem.

Badaczom z UC oraz należącego do MIT Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory (CSAIL) przyświecało popularne od lat hasło "Making CAD easier", które mimo postępu technologicznego również już od lat wydawało się wciąż być dalekie od realizacji.

To, co udało się im osiągnąć, zdaje się jednak tę realizację przybliżać. Plugin InstantCAD umożliwia bowiem modyfikację projektów CAD w czasie rzeczywistym przy użyciu intuicyjnych narzędzi i ma znaleźć zastosowanie w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym oraz w robotyce.

Sposób działania wtyczki umożliwia - zdaniem twórców - przeprowadzenie w ciągu sekund lub pojedynczych minut takich optymalizacji modeli, których wykonanie tradycyjnymi metodami może wymagać całych godzin czy nawet dni. To znaczne przyspieszenie możliwe jest dzięki zastosowaniu złożonych funkcji symulacyjnych zapewnianych przez chmurę oraz uwolnieniu użytkowników od konieczności wielokrotnych iteracji związanych z projektowaniem.

Co więcej, oprócz możliwości ręcznego, interaktywnego dostosowywania modeli, da się również skorzystać z rozbudowanych funkcji automatycznej optymalizacji projektów w oparciu o zadane parametry. Można w ten sposób oczywiście poprawiać też modele 3D przeznaczone do wydruku.

Dzięki funkcjonowaniu w postaci wtyczki rozwiązanie może potencjalnie zostać zintegrowane z dowolnymi, dostępnymi obecnie na rynku systemami CAD, co może bezpośrednio przekładać się na jakość tworzonych za ich pomocą produktów, również tych projektowanych przez inżynierów nieposiadających dużego doświadczenia.

Miłym akcentem jest tu fakt, że rozwiązanie powstało przy współudziale pracującego w MIT profesora Wojciecha Matusika.

Więcej informacji na temat InstantCAD-a, w tym także kod źródłowy wtyczki, znaleźć można na stronach CSAIL.

2017-07-26

ŁS http://bit.ly/InstantCAD


  
© Design by eBiu.pl                                                                                                                                         © Serwis internetowy helion.pl
editio Program partnerski sprzedaż Program partnerski encyklopedia informatyki Maja Kierzkowska Andrzej Pikoń Andrzej Kierzkowski Andrzej Kierzkowski Bartosz Danowski Game Development sklep internetowy, sklepy intrenetowe