Home Forum 3D News://3D                          Nowości Książki Imprezy Konkursy Galerie Praca Gdzie kupić Korzystamy z cookies, więcej informacji »
                                                                                                                                       
Nowości
Konkursy
Imprezy
3D Ring
Galerie
Książki
Publikacje
Forum 3D
News://3D
Programy
Modele
Linki
www.cad.pl
Praca
Gdzie kupić
Reklama
Redakcja

 

[dodaj news]

 

Szukaj:


 

FARO Scene 7.0

Firma FARO poinformowała o wprowadzeniu platformy oprogramowania Scene 7.0. Rozwiązanie oferuje użyteczne funkcje dostępne w poprzedniej wersji Scene 6.2, takie jak automatyczne rozpoznawanie obiektów, rejestrację skanów i pozycji, zapewnia też jednak możliwość rejestracji w terenie w czasie rzeczywistym chmur punktów 3D ze skanerów FARO Focus.

Funkcje Scene 7.0 mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, w tym w architekturze, inżynierii, budownictwie i bezpieczeństwie publicznym, a także w każdej branży, w której kładzie się nacisk na szybkie oraz wydajne rejestrowanie, skanowanie, analizowanie i ulepszanie danych 3D.

Wyjątkowe zalety rejestracji w terenie w czasie rzeczywistym

Dotychczas proces wykonywania skanu w terenie i przenoszenie skanu do stacji roboczej lub komputera PC, aby rozpocząć korzystanie z danych, dzielił się na trzy etapy. Dane projektu skanowania 3D były zapisywane w terenie na karcie SD. Użytkownik przynosił kartę SD do biura i wkładał ją do stacji roboczej lub komputera PC, aby wczytać dane. Po wczytaniu skanów z karty SD, odbywało się ich rejestrowanie tzn. logiczne integrowanie w spójny zbiór punktów danych w stacji roboczej lub komputerze PC w biurze. Dopiero wtedy dane były ostatecznie gotowe do użycia.

Wersja Scene 7.0 zapewnia płynny, bardziej wydajny proces. Rejestracja w terenie w czasie rzeczywistym umożliwia jednoczesne bezprzewodowe przesyłanie danych 3D z pojedynczego skanu lub wielu skanów bezpośrednio do stacji roboczej/komputera PC, bez użycia karty SD. Ponadto, skany są automatycznie dopasowywane w stacji roboczej lub komputerze PC w czasie rzeczywistym, w terenie. Dzięki temu użytkownicy odniosą szereg korzyści, które wyróżniają rozwiązanie w branży:

- Wyższa wydajność: Znacznie ograniczono przetwarzanie danych w biurze, a w niektórych przypadkach całkowicie je wyeliminowano. Użytkownicy wracają do biura z zarejestrowanym materiałem i mogą natychmiast zabrać się do pracy. Ponadto, im większy projekt lub im więcej skanów jest wymagane, tym większa efektywność pracy pod względem czasu cyklu projektu i zasobów ludzkich w terenie.

- Wyższa pewność: Użytkownicy skanera FARO FocusS mogą teraz przeglądać skany i projekty w terenie, upewniając się, czy wszystkie wymagania projektowe zostały spełnione i dokonywać poprawek w czasie rzeczywistym w miejscu skanowania.

"Oprogramowanie Scene 7.0 to bez wątpienia najbardziej zaawansowana platforma tego rodzaju. Znacznie zwiększa wydajność pracy użytkownika skanera laserowego FARO Focus ponad to, co jest dostępne w innych rozwiązaniach sprzętowych i programowych. Umożliwia efektywne kosztowo pozyskiwanie danych 3D, ich przetwarzanie i analizę", stwierdził Joseph Arezone, dyrektor handlowy. "Rejestracja w terenie w czasie rzeczywistym to ważny kamień milowy, lecz jest to tylko jedna z funkcji poprawiających wydajność, a należy do nich również >>inteligentne<< filtrowanie, które skraca oczyszczanie chmury punktów o wiele cennych godzin, dając znaczne oszczędności czasu przetwarzania końcowego".

Oprogramowanie Scene 7.0 jest już dostępne. Informacje na jego temat można znaleźć w serwisie producenta.

2017-07-27

ŁS http://bit.ly/FaroCAD


  
© Design by eBiu.pl                                                                                                                                         © Serwis internetowy helion.pl
editio Program partnerski sprzedaż Program partnerski encyklopedia informatyki Maja Kierzkowska Andrzej Pikoń Andrzej Kierzkowski Andrzej Kierzkowski Bartosz Danowski Game Development sklep internetowy, sklepy intrenetowe