Home Forum 3D News://3D                          Nowości Książki Imprezy Konkursy Galerie Praca Gdzie kupić Korzystamy z cookies, więcej informacji »
                                                                                                                                       
Nowości
Konkursy
Imprezy
3D Ring
Galerie
Książki
Publikacje
Forum 3D
News://3D
Programy
Modele
Linki
www.cad.pl
Praca
Gdzie kupić
Reklama
Redakcja

 

[dodaj news]

 

Szukaj:


 

Bezprzewodowe urządzenie CadMouse

Firma 3Dconnexion rozszerza swoje portfolio produktów o nowe urządzenie - mysz CadMouse Wireless. Jest to bezprzewodowy odpowiednik myszy CadMouse, urządzenia 3Dconnexion przeznaczonego specjalnie dla profesjonalnych użytkowników aplikacji CAD.

Jej kompaktowy, ergonomiczny design ma wspierać inżynierów i projektantów w ich codziennej pracy. Urządzenie ma właściwości specyficzne dla środowiska CAD, takie jak specjalny przycisk środkowy, inteligentne kółko czy optyczny czujnik o rozdzielczości 7200 dpi, które sprawiają, że CadMouse Wireless ma być kolejną przeciętną myszą.

Więcej precyzji dzięki właściwościom typowym dla środowiska CAD

Kółko SmartScroll rozpoznaje środowisko aktywnej aplikacji i automatycznie włącza odpowiedni tryb przewijania: precyzyjne przybliżanie i oddalanie z dokładnością co do kliknięcia w aplikacjach CAD lub szybkie przewijanie z efektem inercji w przeglądarkach i dokumentach. Dzięki funkcji QuickZoom użytkownicy mogą przybliżać i oddalać model z jednoczesnym jego wyśrodkowaniem za pomocą jednego kliknięcia przycisku pod kciukiem. Wystarczy przytrzymać ten przycisk, by osiągnąć wymagany zasięg przybliżania i uzyskać wymagany widok. Przycisk funkcyjny wywołuje menu radialne specyficzne dla aplikacji lub środowiska, co umożliwia bezpośredni dostęp aż do ośmiu ulubionych komend. Komendy te wyświetlane są w formie ikon i mogą być definiowane przez użytkownika indywidualnie dla każdej aplikacji czy środowiska. Mysz automatycznie rozpoznaje aktualnie otwarte środowisko. Zaprogramowane komendy mogą być w prosty sposób aktywowane przez kliknięcie lub przesunięcie wskaźnika myszy.

Ergonomia i wydajność

CadMouse Wireless jest wyposażona w wysoce precyzyjny, energooszczędny czujnik optyczny o rozdzielczości 7200 dpi, z adaptacyjną częstotliwością próbkowania aż do 1000 Hz (przez kabel USB). Specjalnie zaprojektowane przez 3Dconnexion ślizgacze PTFE o optymalnym kształcie zapewniają równowagę między tarciem statycznym i kinetycznym, co gwarantuje gładkie i płynne ruchy myszy. Ich kształt pozwala również tłumić wibracje.

Trzy rodzaje łączności zapewniające wygodną pracę i ładowanie

Urządzenie może działać nawet dwa miesiące na jednym pełnym ładowaniu, przy założeniu czasu pracy przez 40 godzin w tygodniu. Takie możliwości gwarantują pojemny, wbudowany akumulator litowo-jonowy oraz energooszczędny czujnik optyczny. Dzięki temu oraz różnym opcjom połączenia z komputerem użytkownicy otrzymują maksimum elastyczności pracy. Połączenie bezprzewodowe umożliwia dołączony uniwersalny odbiornik USB firmy 3Dconnexion wykorzystujący technologię bezprzewodową 2,4 GHz oraz Bluetooth, natomiast kabel USB umożliwia ładowanie urządzenia podczas pracy. CadMouse Wireless sprzedawana jest w zestawie z kompaktowym i wytrzymałym futerałem, który zapewnia ochronę urządzenia podczas podróży.

Jeden sterownik dla wszystkich produktów 3Dconnexion

Tak jak wszystkie produkty firmy 3Dconnexion, CadMouse Wireless obsługiwana jest przez jeden uniwersalny sterownik 3DxWare 10. Prosty w obsłudze i jednocześnie wydajny interfejs pozwala użytkownikom konfigurować i optymalizować urządzenia oraz dostosowywać je do swojego stylu pracy - oddzielnie dla każdej aplikacji i środowiska.

Dostępność i ceny

Urządzenie CadMouse Wireless dostępne jest od wczoraj, tj. od 19 września br., w cenie 99 euro. Sprzęt współpracuje z następującymi systemami operacyjnymi: Microsoft Windows od wersji 7 oraz macOS w wersji 10.10.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie 3Dconnexion.

2017-09-20

ŁS http://bit.ly/3dconnpl


  
© Design by eBiu.pl                                                                                                                                         © Serwis internetowy helion.pl
editio Program partnerski sprzedaż Program partnerski encyklopedia informatyki Maja Kierzkowska Andrzej Pikoń Andrzej Kierzkowski Andrzej Kierzkowski Bartosz Danowski Game Development sklep internetowy, sklepy intrenetowe