Home Forum 3D News://3D                          Nowości Książki Imprezy Konkursy Galerie Praca Gdzie kupić Korzystamy z cookies, więcej informacji »
                                                                                                                                       
Nowości
Konkursy
Imprezy
3D Ring
Galerie
Książki
Publikacje
Forum 3D
News://3D
Programy
Modele
Linki
www.cad.pl
Praca
Gdzie kupić
Reklama
Redakcja

 

[dodaj news]

 

Szukaj:


 

Druk metalem dzięki AMSS

Firma CoLiDo pochwaliła się nową technologią druku 3D przy użyciu metali. Otrzymała ona nazwę AMSS, a wykorzystujące ją urządzenie zostało po raz pierwszy zaprezentowane na RemaxWorld Expo, wkrótce zaś będzie można je zobaczyć w Las Vegas.

Nowa technologia nosi nazwę AMSS i według zapewnień producenta przypomina swoim działaniem rozwiązanie FDM (również odbywa się w trzech etapach), zbliżona jest też szybkość procesu wydruku. Wykorzystująca ją drukarka oferuje obszar roboczy o wymiarach 200 x 200 x 300 mm (co przekłada się po wypiekaniu na wydruki o maksymalnych wymiarach 170 x 170 x 255 mm)

Urządzenie wykorzystuje oryginalną, opatentowaną dyszę (o średnicy 0,4 mm) wraz z systemem czyszczenia, a także zapewnia wysoką jakość wydruku dzięki zachowaniu stałej temperatury wewnątrz komory robczej. Drukarka jest odpowiednio zabezpieczona przed zerwaniem i wyczerpaniem się filamentu, a także przerwie w zasilaniu.

Rozdzielczość uzyskiwanej warstwy zawiera się w przedziale od 0,1 do 0,4 mm, dokładność pozycji w osiach X i Y to 0,011 mm, a w osi Z to 0,0025 mm. Sprzęt waży 100 kg, a jego zewnętrzne wymiary to 600 x 530 x 1500 mm. Dane do drukarki można wysyłać za pomocą łącza USB oraz przenosić na karcie SD.

Pierwszym dostępnym materiałem, z którego można tworzyć wydruki za pomocą urządzenia, jest stal nierdzewna 316L. Producent planuje wkrótce wprowadzenie do sprzedaży kolejnych, wśród których mają się znaleźć między innymi tytan i aluminium. Kolejna generacja drukarki ma się z kolei pojawić na rynku na początku roku 2019.

Nową drukarkę AMSS będzie można zobaczyć na targach CES odbywających się w dniach 9-12 stycznia br. w Las Vegas. Więcej informacji na temat technologii i urządzenia można znaleźć na stronach producenta.

2018-01-02

ŁS http://bit.ly/CoLiDoCAD


  
© Design by eBiu.pl                                                                                                                                         © Serwis internetowy helion.pl
editio Program partnerski sprzedaż Program partnerski encyklopedia informatyki Maja Kierzkowska Andrzej Pikoń Andrzej Kierzkowski Andrzej Kierzkowski Bartosz Danowski Game Development sklep internetowy, sklepy intrenetowe