Home Forum 3D News://3D                          Nowości Książki Imprezy Konkursy Galerie Praca Gdzie kupić Korzystamy z cookies, więcej informacji »
                                                                                                                                       
Nowości
Konkursy
Imprezy
3D Ring
Galerie
Książki
Publikacje
Forum 3D
News://3D
Programy
Modele
Linki
www.cad.pl
Praca
Gdzie kupić
Reklama
Redakcja

 

[dodaj news]

 

Szukaj:


 

CAMdivision na konferencji dotyczącej druku 3D

CAMdivision zaprasza na konferencję poświęconą technikom przyrostowym w przemyśle narzędziowo-przetwórczym. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia w Bydgoszczy w ramach targów Innoform.

W ramach spotkania przedstawiciele firmy przedstawią nowoczesne sposoby wytwarzania narzędzi z wykorzystaniem druku 3D w środowisku NX CAD/CAM/CAE. Oprogramowanie to stanowi zintegrowany system, który jest w stanie sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą projektowanie, optymalizacja i wytwarzanie komponentów metodami przyrostowymi.

NX zapewnia obsługę pełnej gamy technologii Addictive Manufacturing, w tym Powder Bed Fusion i Jet Fusion (obie wspierane przez Materialise), Hybrid Additive i Fused Deposition Modeling oraz Nesting 3D i Lattice Structure (siatki 3D).

Funkcja optymalizacji projektu i parametrów eksploatacyjnych oferuje projektantom i inżynierom szeroki zakres możliwości rozwoju produktów nowej generacji. Technologia umożliwia projektantom szybkie tworzenie innowacyjnych i jednolicie kształtowanych części, mających lepsze parametry eksploatacyjne i spełniających określone wymagania przemysłowe, umożliwiając jednocześnie ich efektywne drukowanie w technologii 3D.

Z kolei Convergent Modeling to z punktu widzenia inżyniera innowacyjna technologia, która w znacznym stopniu upraszcza pracę nad geometrią składającą się ze ścianek/fasetek (STL), powierzchni i brył. Ta nowatorska metoda projektowania pomaga inżynierom zoptymalizować projektowanie części pod kątem wydruku w technologii 3D oraz przyspieszyć całość tego procesu.

Dzięki temu rozwiązaniu uży4tkownicy mogą natychmiast rozpocząć wykorzystywanie skanowanych danych do projektowania produktów. Połączenie modelowania konwergentnego z możliwością wykonywania części przy użyciu wydruku w technologii 3D bezpośrednio w środowisku NX upraszcza wytwarzanie przyrostowe. Nowy proces obejmujący skanowanie, edycję i wydruk, obsługuje format produkcji trójwymiarowej 3D (3MF) oraz funkcje wydruku 3D firmy Microsoft.

Co więcej, NX pozwala projektantom i inżynierom tworzyć i optymalizować całkowicie nowe generacje produktów dzięki temu, że wymagania eksploatacyjne są uwzględniane od samego początku procesu. Otrzymane w ten sposób modele są lekkie i w sposób optymalny spełniają wszystkie wymagania eksploatacyjne.

Drugie Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo Przetwórczego Innoform odbędą się w Bygdoszczy w dniach 24-26 kwietnia br. Prezentacja firmy CAMdivision zatytułowana "Nowoczesne sposoby wytwarzania narzędzi z wykorzystaniem druku 3D w NX CAD/CAM/CAE" została zaplanowana na drugi dzień imprezy, tj. 25 kwietnia br., w ramach konferencji "Techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo-przetwórczym".

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronach targów, zaś szczegóły dotyczące możliwości oprogramowania NX w zakresie obsługi technologii przyrostowych dostępne są w serwisie firmy CAMdivision.

2018-03-27

ŁS https://bit.ly/camdiv_druk3D


  
© Design by eBiu.pl                                                                                                                                         © Serwis internetowy helion.pl
editio Program partnerski sprzedaż Program partnerski encyklopedia informatyki Maja Kierzkowska Andrzej Pikoń Andrzej Kierzkowski Andrzej Kierzkowski Bartosz Danowski Game Development sklep internetowy, sklepy intrenetowe